.•¨`*:•. RoyaL07 .•¨`*:•.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.•¨`*:•. RoyaL07 .•¨`*:•.

FORUM-PAYLAŞIM

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DİKKAT DOLANDIRILMAYIN!

YazarMesaj
royal07
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ
royal07

DİKKAT  DOLANDIRILMAYIN! Empty
MesajKonu: DİKKAT DOLANDIRILMAYIN!   DİKKAT  DOLANDIRILMAYIN! Icon_minitime9th Mart 2008, 22:50

MSN''i açıyorsunuz ve arkadaşınızdan acil 500 kontör atar mısın mesajı geliyor. İnanmayın o arkadaşınız değil

Medya sektöründe çalışan bir arkadaşımızın MSN'i hacklendi. Bunun nedeni istenen adrese girip, hacker'a 500 kontör göndermemesi...

Evet yanlış duymadınız, iş artık bu noktaya kadar geldi.
Ortalık hackerdan geçilmez olunca, 500 kontörlük ucuz hackerlar türedi...

Peki bu işi nasıl yapıyorlar diyorsanız, okurumuzun başına gelenleri okumanızı öneririz... İşte olanlar;

"Sabah Msn listemde bulunan bir arkadaştan “merhaba, çok acil http://www.doyumsuzsohbet.8m.net/ sohbet sitesine gelir misin” diye bir mesaj aldım.

“Ne oldu” diye mesaj yazınca, “çok acil 2 adet 250 telsim kontör yollar mısın?” diye karşı mesaj geldi.

Arkadaşımın bu şekilde kontör istemeyeceğinden emin olduğumdan, dahası Telsim hattı kullanmadığından kendisini aradım. Bana Msn şifresinin çalındığını ve kendisi adına kullanıcı listesindekilere kontör isteyen mailler atıldığını söyledi.

Ben de msn deki kişiye hangi numaraya kontör istediğini sordum. Numara veremeyeceğini, kontör kart satın alarak şifreleri kendisine bildirmemi istedi. Kendisinin dolandırıcı olduğunu bildirince de 500 kontör yollamadığım takdirde msn adresimi hackleyeceğini söyledi. Ben kontör yollamayı reddedince benim msn'imi hackleyip kullanmaya başladı. Halen de kullanıyor. Ve kullanıcı listemdeki kişilere benim adıma mesaj göndererek yukarıdaki sohbet odasından kontör yollamalarını veya 500 kontör şifresi göndermelerini istiyor. Şu ana kadar kontör yollayan çıkmadı, inşallah bundan sonra da çıkmaz."

Evet şimdi teknik bu... Messenger'ı hackleme tehditi ile ucuz yollu çıkar sağlamak. Bugünlerde messengerden her kontör isteyen arkadaşınız olmayabilir. Aman dikkat diyoruz!
https://royal07.yetkin-forum.com

DİKKAT DOLANDIRILMAYIN!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-